Pierwszy raz największy i jeden z najpopularniejszych festiwali w naszym kraju, odbył się pod nową nazwą– Pol'and'Rock Festival. Dawny „Przystanek Woodstock”, który dumnie nosił tę nazwę od 1995 roku, zmienił ją poprzez względy prawne. Tegoroczny "najpiękniejszy festiwal świata" odbywał się 24 raz. Już 15 raz Pol'and'Rock Festival organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą i jak co roku ściąga ogromne rzesze fanów muzyki i magicznego klimatu tego wyjątkowego festiwalu.

Historia Pol'and'Rock Festival jest długa, a sam festiwal przechodził wiele zmian i zwiększał swoją jakość z biegiem lat. Na jego szybki rozwój wpływało nie tylko coraz większe zainteresowanie sympatyków muzyki, ale również, rosnąca liczba sponsorów festiwalu. Liczba dni festiwalu wydłużyła się z początkowych dwóch na trzy, powiększyła się liczba koncertów gwiazd zagranicznych oraz liczba osób zainteresowanych tym eventem. Od wielu lat liczba fanów "woodstocku" waha się między 300 a 750 tysięcy. Pol'and'Rock Festival jest całkowicie darmowy, a porządku pilnują odpowiednie służby, które wspierają wolontariusze, nazywani „Pokojowym Patrolem”.

Festiwal ten nie jeden raz nominowany był do konkursów wyłaniających najlepsze europejskie i światowe festiwale. Jego organizacja odbywa się na światowym poziomie. Ale to nie jest wszystko, co cenią jego uczestnicy. Ludzie, którzy co roku od wielu lat uczestniczą w Pol'and'Rock Festival cieszą się przede wszystkim niezwykłym, wyczuwalnym na nim, klimatem i atmosferą przepełnioną miłością i radością. Dawny "woodstock" jest miejscem, które pozwala na bezpieczną i przyjazną zabawę w rytm pięknej muzyki. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, organizującej wiele warsztatów i spotkań, festiwalowicze mogą odbyć rozmowy z ciekawymi osobami, poddać się medytacji oraz pogłębić wiedzę z wielu dziedzin nauk.

Jedno jest pewne – festiwalowy klimat i wspaniałe chwile na "woodstockowym polu" są warte przeżycia. Istnieje ogromna szansa, że jadąc tam po raz pierwszy, zakochasz się w cudownej atmosferze i wrócisz na Pol'and'Rock za rok!

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz