Bez cienia wątpliwości było to fantastyczne spotkanie i kibice piłkarscy którzy pojawili się na obiekcie mieli wiele szczęścia, ponieważ mieli szansę śledzić ten bój. I takie starcia pokazują dlaczego nożna piłka jest na ten moment najatrakcyjniejszą dyscypliną sportu w Europie. W tym pojedynku fani piłki nożnej mieli szansę podziwiać wszystko to, co w piłce nożnej najwspanialsze. To zawodnicy włoskiej drużyny narodowej strzelili pierwszego gola, jednak piłkarze hiszpańskiej kadry narodowej idealnie ten pojedynek zainaugurowali. Przygotowywani przez trenera Luisa Enrique zawodnicy nie mieli w planach złożyć broni. 10 minut przed końcem meczu do remisowego wyniku był w stanie doprowadzić Morata Alvaro. Arbiter główny tego półfinału zobligowany był do zarządzenia dodatkowego czasu gry. O triumfie musiały zdecydować karne, ponieważ w trakcie trwania dogrywki też nie pojawiły się bramki. Narodowa kadra Włoch była skuteczniejsza podczas konkursu rzutów karnych wygrywając wynikiem 4:2 i to ona właśnie grać będzie w trakcie wieczornego wieczoru w spotkaniu finałowym czempionatu europejskiego.