Futbolowi kibice z Polski naprawdę rzadko mają powód do świętowania. gra krajowych drużyn piłkarskich w porównaniu europejskiej elity wygląda kiepsko i dobrze uświadomić to sobie. Sympatykom futbolu w Polsce każdy pozytywny rezultat drużyn z PKO Ekstraklasy w eliminacjach pucharowych gwarantuje naprawdę sporo pozytywnych doznań. Z pewnością dostanie się Legii Warszawa do zmagań grupowych Ligi Europejskiej to olbrzymi wyczyn dla polskiej piłki. Po bardzo ciężkim starciu mistrzowie polskiej Ekstraklasy ograli Slavię z Pragi rezultatem 2:1 i w taki sposób zagrają w rozrywkach europejskich na jesień. Podopieczni selekcjonera Czesława Michniewicza zdołali zwyciężyć ten mecz choć przegrywali po pierwszych 45. minutach. Jednak kolejna połowa była znacznie lepsza dla graczy mistrzów Polski i ostatecznie to oni mogą radować się z zapewnienia sobie kwalifikacji do zmagań grupowych Ligi Europy. Z kwalifikacjami europejskimi musiał się pożegnać natomiast Raków z Częstochowy, który niestety przegrał pojedynek rewanżowy z Gent wynikiem zero do trzech.