Szczęsny był zmuszony dwukrotnie do wyciągnięcia piłki z bramki. Drużyna naszego golkipera przez długi czas odrabiała straty. W ekipie Juventusu Turyn jest jednak CR7, który umie zmobilizować zawodników do odrabiania strat. Ostatecznie Juventus Turyn była w stanie zremisować. Pojedynek dwóch mocnych drużyn skończył się rezultatem 2:2. Drużyna gości przez trzydzieści minut grał w osłabieniu. Czerwoną kartkę otrzymał grający w pomocy Rabiot.

Kibice Juventusu po pojedynku z Sampdorią Genua liczyli na to, że forma ich zawodników polepszył się. Zawodnicy Juve zaprezentowali się o wiele lepiej niż w ostatnim sezonie ligi włoskiej. Mecz z AS Romą był jednak bardzo wyrównany. Gospodarze nie mieli w planach podarować punktów graczom Starej Damy. Ostatecznie starcie skończyło się remisowym wynikiem. Obie drużyny są zadowolone z rezultatu.

Sporo emocji w pojedynku.

Szczęsny rozpoczął ten mecz od pierwszych minut. Trzeba podkreślić, że bramkarz Juve był niedawno golkiperem AS Romy. W niedzielni wieczór polski zawodnik spisał się z niezwykle solidnej strony. W wielu przypadkach zaprezentował kibicom efektowne interwencje. CR7 również spisywał się fantastycznie. Po 30. minutach nasz reprezentant był zmuszony wyjąć piłkę z siatki. Wtedy arbiter zdecydował się podyktować karny rzut dla drużyny gospodarzy.

Do wapna zdecydował się podejść Vertout. Zawodnik rzymskiego klubu wykonał pewny strzał. Nasz golkiper był niezwykle blisko obronienia tego uderzenia. Jednak i tak wpadła do bramki. Juventus FC musiał walczyć o remis. Przed końcem pierwszej części meczu kibice mogli zobaczyć jeszcze dwa gole. Najpierw bramkę zapisał na swoje konto Ronaldo Cristiano. Portugalski napastnik dostał szansę na strzelenie gola z rzutu karnego. Arbiter tego pojedynku podyktował jedenastkę po zagraniu ręką Pellegriniego.

Ronaldo Cristiano nie pomylił się i skierował futbolówkę do siatki. Piłkarz broniący bramki Romy był w tym przypadku bez szans na skuteczną paradę. Uderzenie zawodnika z Portugalii był piekielnie silny. Juventus bardzo krótko radował się z remisu. Chwilę po bramce Ronaldo gracze Romy skonstruowali niesamowicie ładną akcję. Piłkę do bramki chronionej przez Szczęsnego wpakował Veretout. Trzeba przyznać, że był to niesamowicie pasjonujący pojedynek. Gracze Juventusu byli zdeterminowani, aby wywalczyć remis.